Czy pamiętasz jaką masz grupę krwi? Większość z nas uważa, że ta wiedza może nam się przydać tylko w momentach zagrożenia życia. A jednak, są ludzie, którzy znajomość grupy krwi wykorzystują w zasadzie codziennie. I to w każdym posiłku. Zapraszam więc dalej, ale najpierw jak zwykle polecam nasze diety Olsztyn. Rozpisujemy skuteczne plany dietetyczne, zachęcamy do przetestowania.

Dieta musi być dostosowana do grupy krwi

“To co jest żywnością dla jednego człowieka, może być trucizną dla drugiego”. Tak twierdził Lukrecjusz, rzymski filozof i poeta. Zgadzają się z nim również lekarze James i Peter D’Adamo. Ojciec i syn wspólnie prowadzili badania nad wpływem różnego rodzaju pożywienia na ludzi o różnych grupach krwi. Wyniki okazały się interesujące i jednoznacznie wskazujące na to, że co jednemu zaszkodzi to drugiego wzmocni.

W przypadku odchudzania często się zdarza, że komuś udaje się schudnąć dzięki jakiejś diecie. Poleca on wtedy (co oczywiste) tę dietę swoim znajomym ale niestety, nie wszyscy zareagują tak jak on. Jest też spora szansa na to, że efekt będzie przeciwny od zamierzonego. Jaka może być tego przyczyna?

Nie wnikając za bardzo w terminologię, w żywności znajdują się lektyny białkowe, które różnie działają na różne grupy krwi. Doprowadzają do tego, że zdrowe komórki mogą być traktowane jak intruzi. W takim przypadku organizm zaczyna z nimi walkę na co przeznacza znaczne pokłady energii. Możemy się wtedy czuć osłabieni lub senni. Nie wszystkie też lektyny organizm zdoła wydalić, znikoma część z nich przejdzie do krwiobiegu powodując różne reakcje w zależności właśnie od grupy krwi. Dieta zgodna z grupą krwi stara się dopasować elementy układanki tak, aby jedzenie nam nie szkodziło a wręcz było dla nas niczym lekarstwo.

dieta zgodna z grupą krwi, co jeść

 

Co jeść z moją grupą krwi?

  • Grupa krwi 0 to grupa myśliwych, łowców. Osoby z tą grupą mogą jeść wszelakie mięso ale powinny wystrzegać się wieprzowiny i gęsiny. Większość owoców morza i ryby jest również tutaj polecana. Jeśli posiadasz tą grupę krwi powinieneś zrezygnować z produktów zbożowych i mlecznych. Zaburzają one metabolizm i powodują wiele dolegliwości układu pokarmowego. Co za tym idzie, cały organizm zaczyna szwankować. Szpinak, brokuły czy owoce morza będą pomocne przy utracie wagi. Natomiast kalafior, pszenica czy kukurydza wręcz przeciwnie. Lubisz mandarynki i pomarańcze? Zapomnij, od teraz lubisz czereśnie, śliwki i mango.
  • Grupa krwi A to grupa charakteryzująca rolników. Osoby z tą grupą krwi to typowi wegetarianie. Źle trawią mięso co przyczynia się do przybierania na wadze. Drób w postaci kurczaka czy indyka można jeść ale w umiarkowanych ilościach.Przy tej grupie krwi nie jest wskazany też nabiał. Wskazane natomiast są ryby jak dorsz, łosoś czy makrela. Jeśli masz grupę krwi A to powinieneś często sięgać po czosnek, cebulę czerwoną czy pietruszkę. Twoje ulubione owoce od dziś to wiśnie, śliwki i cytryny.  
  • Grupa krwi B to grupa szczęśliwców, którzy dobrze sobie radzą prawie ze wszystkim. Ale też nie jest tak kolorowo, ponieważ dieta zgodna z grupą krwi wyklucza w tym przypadku kurczaki i pomidory. Osoby z tą grupą powinny też unikać wieprzowiny, kukurydzy i pszenicy. Tycie u osób z grupą krwi B powodują kukurydza, orzeszki ziemne i rośliny strączkowe (groch, fasola). Wskazane są jaja, zielone warzywa i chude mleko. Z warzyw najlepsze będą kapusta, brokuły i kalafiory. Ulubionymi owocami osób z grupą B są banany, żurawina i ananasy.
  • Grupa krwi AB to najtrudniejsza do sprecyzowania diety grupa. Powinno się wykluczyć te produkty, które wykluczone są tak w grupie A jak i B. Osoby z tą grupą krwi mogą spożywać zboża i nabiał. Dobrze reagują na pomidory, zielone warzywa i owoce morza. Warzywa polecane to brokuły, kalafior i rośliny strączkowe. Czerwone mięso i pszenica są źle przyjmowane i będą powodować zaburzenia metabolizmu oraz odkładanie tłuszczu. Odstawiamy banany i pomarańcze i zaczynamy lubić cytryny, winogrona i agrest.

co jeść z moją grupą krwi  

Trudno tu mówić o zaletach i wadach ponieważ tak naprawdę są to cztery różne diety. Jest sporo doniesień o pozytywnych skutkach stosowania się do diety zgodnej z grupą krwi. Bardzo często oprócz utraty kilogramów występowała poprawa nastroju, ustępowały niektóre dolegliwości. Osoby propagujące tą dietę uważają, że pomoże ona osobom otyłym, alergikom, cukrzykom a także wspomoże walkę z nowotworami.

Żeby nie było tak różowo, istnieje drugie tyle opinii o tym, że ta dieta nie działa, że działa wręcz odwrotnie niż powinno. Reasumując: Niektórym dieta zgodna z grupą krwi służy, inni zaś uważają, że nie sztuka schudnąć jak nie można jeść ulubionych rzeczy. Zachęcam do skorzystania z oferty trenera personalnego z Olsztyna.